Oturma Grubu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma Grubu alırken dikkat etmeniz gereken seçenekler bir hayli fazladır. İskeletinin sağlamlığı, kumaş tipi, kumaş rengi, kumaş deseni odanıza uygun olması açısından boyutları, kullandığınız odaya bağlı olarak kumaşın özellikleri ve fiyatı önemlidir.

Satın almayı düşündüğünüz  oturma grubunu uzun yıllar rahat bir biçimde kullanmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor dersek ana noktalara özellikle çok dikkat etmemiz ileride size çok fazla avantaj sağlamaktadır.

Mobilyaların yapımında,iskeletinde  kullanılan ağacın cinsine çok dikkat etmemiz gerekir. İskeletin profil, sunta veya kavak gibi koltuk takımı iskeletinde kullanılmaması gereken ağaçlardan yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekirken ideal oturma gruplarında kullanılan gürgen, kayın gibi ağaçlardan yapılmış iskeletleri tercih etmemiz kullanım açısından bizim için oldukça yararlı olacaktır.

Kullanılan süngerin kaliteli olup olmadığı çok önemlidir. İdeal olan sünger cinsi, ağır gramajlı olan süngerlerdir. Bunları bir tüketici olarak araştırmanız çok zor olmakla birlikte buradaki en büyük kriteriniz satın alacağınız markanın garanti süresidir. Ek olarak markanın lojistik desteği ve satış sonrası hizmet alanındaki tecrübesi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Odanızın ölçüsüne göre koltuk takımı seçmeniz kullanım açısından oldukça önemlidir. Evinizin ölçülerine uygun olmayan bir takım size hem görünüş hemde kullanım olarak zorluk çıkarabilir. Bu türde olaylarla karşılaşmamak için mutlaka önce evinize uygun ölçülerde oturma grubu bakmanız faydanıza olacaktır.

Oturma grubu kullandığınız alana göre kumaş seçimi yapılmalıdır. Oturma odalarımızda leke tutmaz kumaşlar tercih edilmelidir. Bu tür kumaşlar dayanıklıdır ve temizlenmesi çok kolay ürünlerdir. Salonlarda ise kadife, şönil, goblen tarzı kumaşlardan seçim yapabilirsiniz. Bu tarz kumaşlarda renk seçenekleri leke tutmaz kumaşlara göre daha fazladır. Oturma grubu kullanılan boyalı parçalar oldukça önemlidir. Çok parlak ürünler yerine mat yada ipek mat boyalı ürünler uzun ömürlü ve çoğu zaman temizlik ve kullanım açısından daha uygundur, ilerde doğabilecek çizik vs bariz görünmemesini sağlar.